Salonlarda zayıflama prosedürleri - kozmetik vücut şekillendirme prosedürlerinin etkinliği

Beslenme düzeltmesi ve sporla birlikte, salonlarda kilo vermek için özel prosedürler eşit derecede etkili bir sonuç getiriyor. Birçoğu var - bazıları yalnızca cildin durumunu iyileştirmeyi amaçlarken, diğerleri yağ tabakasını etkiler. Her tür, belirli etkiler ve faydalar ile karakterizedir. Aşağıdaki fotoğraftaki bilgilerden kilo vermek için en etkili prosedürler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Zayıflama kozmetik prosedürleri

Kilo kaybını teşvik eden tüm prosedürler kozmetik ve donanıma ayrılmıştır. İkincisi, sonuçlara ulaşmada daha etkilidir, ancak daha fazla sayıda kontrendikasyonları olduğu için güvenli değildirler. Bu nedenle birçok kadın güzellik salonlarında zayıflamayı tercih ediyor. Hafif ve rahatlatıcı bir etki ile karakterize edilirler. Bu prosedürler şunları içerir:

 1. Banyo. Yüksek sıcaklık kan dolaşımını artırır, böylece yağ yakma sürecini hızlandırır.
 2. Sedir bitkisi varil. Mini saunadır. Selülit görünümünü azaltarak fazla sıvıyı gidermeyi amaçlar.
 3. Sargılar ve maskeler. Bu işlemler birbirine çok benzer. Sıcak veya soğukturlar. Seanstan önce vücut ovulur ve ardından talasso aktivatörü içeren profesyonel ürünlerle kaplanır. Sargı selülit üzerinde etkilidir, toksik maddeleri uzaklaştırır, cildi besler.
 4. Masaj. Kozmetik doğası ağırlıklı olarak manueldir. Diğer bir tür ise vücudun özel aktif noktalarını etkileyen akupunkturdur. Masaj prosedürleri, lenfatik drenaj etkisi yaratır - kan akışını iyileştirir, vücut hatlarını sıkılaştırır ve selüliti azaltır.

Zayıflama donanım prosedürleri

Donanım kilo kaybını seçerek, daha etkili bir sonuç elde etmeyi umabilirsiniz, ancak bu tür prosedürler kozmetikten basit olanlardan daha pahalıdır. Hepsinin vücut üzerinde farklı etki biçimleri vardır. Bazıları sonucu elektrik akımıyla, diğerleri soğukla elde etmeye yardımcı olur. Ultrason veya vakum oluşturan özel kutulara dayalı prosedürler vardır. En etkili salon prosedürlerinden aşağıdakiler ayırt edilebilir:

 1. Mezoterapi. Derinin altına biyolojik olarak aktif maddelerin özel karışımlarının eklenmesinden oluşur, bu da yağ parçalanma süreçlerini hızlandırır.
 2. Kriyoterapi. Salondaki bu seans, cildin lokal olarak (kriyoelektroforez) veya genel olarak (kriyosauna) soğuğa maruz bırakılmasından oluşur.
 3. Ozon tedavisi. Güçlü bir ozon oksitleyiciden bir müstahzarın yağ tabakasına verilmesi işlemidir. Onun sayesinde sorunlu bölgelerde yağ erir.
kilo kaybı için kriyoterapi

LPG masajı

Bu prosedür selülit, düşük cilt elastikiyeti, ödem ve lokal yağ birikintileri için endikedir. Sorunlu bölgedeki istenmeyen tabaka özel merdaneler ile sıkılır. Derinin yoğrulması nedeniyle altlarında bir vakum etkisi yaratılır. Sonuç olarak, kan dolaşımı uyarılır, hücrelerde metabolizma artar. Etki, bir seanstan sonra bile farkedilir olacaktır. Etkiyi pekiştirmek için toplam 6 tanesinin tamamlanması önerilir.

LPJI masajı sadece seanstan önce giyilen özel bir takım elbise üzerine yapılır. İşlemin hijyenini sağlayan elastik bir endermolojik dokudan oluşur. Ayrıca takım elbise, cihaz vücut üzerinde kaydığında ağrıyı azaltır, cildin fazla gerilmesini engeller. Eklerin etkisi farklı olabilir - rahatlatıcıdan agresif, "kıran" yağ hücrelerine.

LPG vakumlu rulo masajı

LPG aparatlı masajın kullanıldığı bir diğer salon prosedürü de lipomasajdır. Selülit önleyici kozmetikler ve özel yağlar kullanılarak açık ciltte özel bir takım elbise olmadan yapılır. Prosedür arasındaki fark, epidermisin azgın pullardan temizlenmesine yardımcı olmasıdır. Ayrıca takım elbise olmadan daha fazla ter ve yağ bezi özütü salınır, yani. cüruflar ve toksinler daha aktif olarak salınır. İşte lipomasajın bazı özellikleri:

 1. Vakum masajı, merkezi ve periferik sinir sisteminin çalışması üzerinde daha güçlü bir etkiye sahiptir. Bu metabolik süreçleri geliştirir.
 2. Rulo masaj makinesi, açık ciltte, özellikle yağda kolayca kayan metal parçalarla donatılmıştır.
 3. Selülit önleyici formülasyonları doğrudan cilde uygulamak cildin daha fazla nemlenmesine yardımcı olur.
 4. Takım elbisesiz masaj yapıldığında, uzman sorunlu alanları ve değişikliklerini daha iyi görebilir.

zayıflama masajı

Kilo kaybı için profesyonel güncel masaja miyostimülasyon denir. Özel bir vantuz - elektrotlar - insan vücuduna daha büyük kasların olduğu bölgeye takılır. Mikro akımlar, spor salonunda antrenman için tipik olana benzer bir yük oluşturarak bunlar aracılığıyla beslenir. Bu, kasların kasılmasına, böylece kalori israfına (oturum başına 2000'e kadar) ve yağ yakılmasına neden olur. Miyostimülasyonun maliyeti daha yüksektir, ancak en etkili olanlardan biridir. İyi bir sonuç için 10 seans geçmesi önerilir. Hamilelik, kritik günler ve tümörler sırasında yasaktır.

Vücut şekillendirme programı

Hiçbir miktarda diyet veya vücut sargısı, yağ hücresinden kurtulmanıza yardımcı olmaz. Sadece azaltırlar, ancak yanlış beslenmeyle hacmi tekrar artar. Kavitasyon, yağ hücresinin güçlü zarını kırmak ve içeriğini çıkarmak için kullanılır. Böyle bir vücut şekillendirme programının çalışma prensibi, belirli bir sorunlu bölgede yağ alındığında liposuctiona benzer. Aparatın etkisi nedeniyle, yağ hücrelerinin hücreler arası boşluğunda kabarcıklar oluşur. Sonra patlarlar ve bir şok dalgası yaratırlar. Bu yağ hücresini yok eder.

kilo kaybı için cihaz masajı

Göbek yağının çıkarılması

Pressoterapi, masaja modern bir alternatiftir, çünkü aynı anda 10 seansın yerini alır. Bir seferde 2-5 cm'ye kadar kaybedebilirsiniz. Göbek küçültme için bu prosedürün etkisi, kişinin özel bir takım elbise giyerken yaşadığı baskıya dayanır. 0, 5 ila 2 dakikalık duraklamalarla içine hava enjekte edilir, bu da kan dolaşımının artmasına neden olur. İzlenim, bir korse giyiyormuşsunuz. Sonuç, fazla sıvının giderilmesi ve kilo kaybı olacaktır. Etkiyi pekiştirmek için 2 günde bir 1 sıklıkta 14 seanslık bir kursa girmek gerekir.

Zayıflama SPA uygulamaları

Salonlar, kilo vermenin başka ilginç ve eğlenceli yollarını sunabilir. Bunlar SPA zayıflama tedavileridir. Bunların arasında sargılar, banyolar, peelingler ve masajlar gibi alanlar öne çıkıyor. İkincisi en yaygın olanlarıdır. Masajlar vücut sargıları, aromaterapi, peeling ile kombine edilebilir. Manuel seçenek iyi bir etki sağlar, çünkü basınç bu şekilde daha iyi hissedilir ve vücut rahatlar. Sarmanın daha hoş ve etkili olanları:

 1. Çikolata. Cildi gençleştirir, nemlendirir, portakal kabuğu görünümünün azalmasına yardımcı olur. Salondaki prosedürden önce vücut buğulanır, daha sonra fırçalanır ve daha sonra bir çikolata bileşimi ile kaplanır.
 2. Deniz yosunu sarma. Çoğu salonda daha az popüler değildir. Özel bir tozun uçucu yağlarla seyreltilmesi işlemin etkisini arttırır. Vücut gevşer ve aynı zamanda tonlanır.
çikolata zayıflama sargısı

Salonlarda zayıflama tedavilerinin fiyatı

Yukarıdakilerden belirli bir seçenek seçerken, salondaki zayıflama prosedürlerinin fiyatı son kriter değil. Birkaç faktöre göre belirlenir. Maliyet, uzmanın niteliklerine ve prosedürün türüne, etkinliğinin derecesine, prosedürün karmaşıklığına ve kullanılan cihazlara bağlıdır.